Vågen eiendomsforvaltning AS

energiattest næringsbygg utføres av AF Energi & Miljøteknikk

AF Energi & Miljøteknikk gjennomførte for Vågen Eiendomsforvaltning et av Rogalands første energiattest og energivurdering.

Avtalen mellom AF Energi & Miljøteknikk og Vågen Eiendomsforvaltning omfatter et bygg (ca 5000 m2) opprinnelig oppført i 1958, og senere etterisolert med ny fasade i murstein. Bygget har nytt ventilasjonsanlegg og avtrekksbasert varmepumpe fra 2000. Oppvarming dekkes i hovedsak av varmepumpe og oljekjel. Vågen Eiendomsforvaltning blir blant de første med å få energimerket et av sine bygg, pr.tiden utleid til Stavanger kommune og Rogaland Fylkeskommune.

I tillegg til myndighetskrav til Energiattest og Energivurdering vil det bli utføret ytterligere ENØK-analyse, som vil kartlegge byggets tilstand og energibruken og gir forslag til forbedringstiltak. Analysen gir en spesifikk anbefaling med hvilke tiltak som er lønnsomme, hvilke investering som er nødvendig og hvilke besparelse dette vil gi, og vil være et beslutningsgrunnlag for Vågen Eiendomsforvaltning for videre arbeid med energieffektivisering i bygget.

Energi - og miljøanalyse.

AF Energi & Miljøteknikk gir som resultat av analysen en sparegaranti på kwh reduksjon og investeringstak på for å gjennomføre de riktige lønnsomme og energiriktige tiltak. Analysen omfatter finansieringsanalyse samt beskrivelse av hvilke økonomisk støtte fra ENOVA m.v som er støtteberettiget.

- Dette er et prosjekt hvor vi benytter en ekspert på energi- og miljøanalyse som tilfredsstiller kompetansekravene for Energiattest og Energivurdering og som har kompetanse til å implementere foreslåtte tiltak. Vi ser frem til et tett og godt samarbeid med AF Energi & Miljøteknikk om energieffektivisering i vår byggportefølje sier Terje Andersen, i Vågen Eiendomsforvaltning.
 
Vågen Eiendomsforvaltning AS forvalter eiendommer for gårdeiere/oppdragsgivere og forvalter 4 milliarder i eiendomsverdier for sine oppdragsgivere. 50 sentrale eiendommer på totalt ca 260.000m2 kontor og butikklokaler

Kontaktperson for Vågen Eiendomsforvaltning AS, Terje Andersen tlf: + 47 46813 717

Produkttype: Energieffektivisering
Tidsrom: Juni 2010 - August 2010
Kunde Vågen Eiendomsforvaltning AS
Prosjektadresse Tastegaten 30-32 4000 Stavanger
Entrepriseform AF Energi & Miljøteknikk AS

Energitesten

Formålet med energiattester er å sette mer fokus på energibruk i bygninger, synliggjøre energisparende tiltak og bistå til korrekt verdisettelse av bygninger.

I AF Energi &Miljøteknikk har vi lang erfaring med å energivurdere bygg og avdekke energisparende tiltak. Vi hjelper gjerne med å utføre energiattester og gjennomføre energivurderinger av alle typer tekniske anlegg.

Om ønskelig kan også tiltak som avdekkes under utforming av energiattesten beskrives med fastpris på investering, inntjeningstid og garantert besparelse.'

Les mer om Energimerkeordningen, energiattest og energivurdering

Les mer

Energioptimalisering

Energi- og miljøanalyse

En energi- og miljøanalyse kartlegger byggets tilstand og energibruk, og gir forslag til forbedringstiltak.

Les mer

Energimerking

Energimerkeordning omfatter energiattest og energivurdering av ca. 2.000.000 boliger, 150.000 yrkesbygg og 100.000 fritidsboliger. Yrkesbygg med mer enn 1.000 m2 bruksareal skal ha energiattest.

Les mer

Energikarakter på energiattest

Energiattest

Energimerkingen av ditt yrkesbygg gir deg en energiattest. Denne attesten skal fremlegges ved markedsføring, salg eller utleie. Denne skal være synlig ved hovedingangen til et yrkesbygg. Attesten oppdateres ved endringer og er gyldig i 10 år.

Les mer

Energimerke

Energivurdering tekniske anlegg

Myndighetens mål er å stimulere til god og energieffektiv drift, ettersyn og vedlikehold. Et annet viktig moment er riktig dimensjonering av anleggene.

Les mer

Kontaktinfo

Jørgen Molvig
Jørgen Molvig
Salgssjef, AF Energi & Miljøteknikk
(+47) 915 73 969
Send e-post

Finn prosjekt

Vis våre prosjekter fra:

Fritekst: