Internkurs i klimagassberegningsverkøyet Reduzer
Velkommen til kurs i Reduzer
Klimagassregnskap på prosjektnivå er en av de best fungerende måtene og holde oversikt over utslipp i egen verdikjede på, og synliggjør hvilke klimatiltak som faktisk monner.
Verdien av at flere roller i et selskap har et forhold til klimagassberegninger, har vi sett gjentatte ganger. Med dette kurset har du mulighet til å bli kjent med, friske opp kunnskapen eller dypdykke ned i Reduzer sammen med dine kollegaer.
Det vil først være en introduksjon av hvorfor vi bør gjøre klimagassregnskap, hvilken nytteverdi det har og hvilke utfordringer verktøyet kan hjelpe oss med.
Etter introduksjonen vil kurset deles i mer interaktive parallelsesjoner hvor du kan velge mellom å delta som:
- Nybegynner: For deg som er ny i verktøyet eller ønsker en oppfriskning. Kursholder vil vise hvordan man genererer en automodel (referansebygg) og et alternativt prosjekt. Deretter vil det bli gitt en oppgave som skal løses resten av tiden.
- Viderekommen: For deg som har brukt Reduzer tidligere og ønsker å lære mer avanserte funksjoner. Kursholder vil gå gjennom de siste oppdateringene, tips og triks på et mer detaljert nivå.
Ønsker og spørsmål bes sendes inn i forkant av kurset, for å få best utbytte. Send disse til Sigri Heen.
Anbefaling
Vi anbefaler at dere installerer programvaren og logger inn i forkant av kurset. Rop ut dersom du skulle trenge hjelp til dette.
Vi anbefaler også at dere deltar i grupper, da det vil bli praktiske oppgaver i verktøyet underveis. Med andre ord kan dette også fungere ypperlig som en team-building aktivitet og!
Kurset gjennomføres digitalt, og lenke for deltagelse sendes ut av Reduzer dagen før kurset. Det vil også bli gjort opptak av alle presentasjonene, som deles etter kurset.