Nye Aker sykehus – energi
AF Energi leverer røranlegg til sanitær- og vannbehandling og installasjon av røranlegg for gass og trykkluft til Nye Aker sykehus for Helse Sør-Øst.
Prosjektstatus
Nye Aker sykehus blir lokalsykehus med akuttfunksjoner for store deler av Oslos befolkning.
300 MNOK
Kontraktssum sanitær- og vannbehandling200 MNOK
Kontraktssum gass og trykkluft
Trondheimsveien 235
AF Energi skal levere røranlegget for sanitær- og vannbehandling for somatikkbygget, som har et areal på ca. 120 000 kvm. Avtalen har en verdi på ca. 300 MNOK ekskl. mva., og utføres i en totalentreprise. Ferdigstillelse er i fjerde kvartal 2029.
AF Energi skal også installere røranlegg for gass og trykkluft. Avtalen har en verdi på ca. MNOK 200 ekskl. mva., og vil utføres i en totalentreprise. Produksjonsstart er forventet i andre kvartal 2026, med ferdigstillelse i fjerde kvartal 2029.
Prosjektinformasjon
Kristoffer Laskemoen
Porteføljeleder
AF Energi AS
Andre energiprosjekter
Aker varmesentral
Energi
Hafslund Celsios varmesentral på Aker sykehus skal levere fjernvarme ut på fjernvarmenettet i Oslo, styrke leveringssikkerheten til fjernvarmekunder i Groruddalen i Oslo og være en spisslast og reservesentral til Aker sykehus, storbylegevakten.
Energisentraler til Nytt Sykehus i Drammen
Energi
88 kilometer rør for distribusjon av varme og kjøling og 1800 radiatorer. Det må mye teknikk til når 122 000 kvm sykehus skal varmes og kjøles. AF Energi leverer tre store energisentraler på det nye sykehuset i Drammen.
Nytt klinikk- og protonbygg Radiumhospitalet
Energi